Otázky a odpovědi

Co je to repasovaná výpočetní technika?

Repasovaný počítač nebo notebook je použitý přístroj, který prošel jedním nebo vícero procesů popsaných níže.  Díky testovacím, kontrolním a diagnostickým procesům jsme schopni zajistit vysokou úroveň kvality.

 

Jak repasování probíhá?

Proces repasování sestává z několika činností a může se mírně odlišovat dle kategorie zařízení. V průběhu technického auditu dojde k:

 • vizuální kontrole,
 • bezpečnému mazání dat,
 • obnovení továrního nastavení,
 • testování a diagnostice HW součástí,
 • posouzení stavu zobrazovacích jednotek a míry hlučnosti,
 • kontrole mechanických součástí,
 • kontrole a testování příslušenství,
 • kontrole vstupů, výstupů a ovládacích prvků,
 • opravě či případné výměně vadných součástí,
 • vyčištění
 • na přání zákazníka předinstalujeme operační systém Windows OEM MAR včetně ovladačů a přístroj opatříme COA štítkem (certifikát pravosti OS Windows).

Technický audit, vyčištění, opravy nefunkčních částí a záruka, to vše dělá z použitého počítače počítač repasovaný.

U mobilních telefonů a tabletů je velmi důležité otestování senzorů, reproduktorů, mikrofonů, ovládacích prvků, funkčnost fotoaparátu a všech komunikačních rozhraní.

 

Počítač byl již používaný, nestane se tedy, že se brzy po nákupu porouchá?

Závady se projevují nejčastěji v krátké době po zakoupení nové techniky, takže u repasované máte tu jistotu, že se jedná jednak o zařízení prověřené předchozím užíváním, jednak že je otestované v průběhu technického auditu. Míra reklamací se u nás pohybuje pod 3 %.

 

Modely počítačů jsou staré již několik let, znamená to, že jsou zastaralé a může se stát, že mi nebudou na práci postačovat?

Doba rapidních inovací je již pryč a výbava notebooků pro běžné použití je v rámci jednotlivých kategorií velmi podobná. Velikost operačních pamětí pro běžné použití také spíše stagnuje a kapacita pevných disků je pro většinu uživatelů dostatečná. Na počítače a notebooky také instalujeme nejnovější dostupné verze operačního systému.

 

Proč bych si měl kupovat repasovanou výpočetní techniku?

Nákup repasované výpočetní techniky s sebou přináší hned několik výhod. První z nich je výhodná cena, za kterou si můžete pořídit kvalitní přístroj z profesionálních modelových řad. Druhou výhodou je bezesporu kvalita zboží. Jedná se o značkové produkty, které jsou konstruované pro delší životní cykly. Notebooky se vyznačují odolným šasi, u některých modelů i s klávesnicí odolnou proti polití. Vybrat si můžete jak hi-endovou techniku s vysokým výkonem za dostupnou cenu, tak i techniku s výkonem postačujícím pro běžné činnosti za ceny více než příznivé.  Dalším důvodem je bezesporu ekologický aspekt, kdy nákupem repasovaného zařízení dojde k prodloužení životního cyklu techniky, čímž dochází ke snížení množství odpadů a úspoře materiálů.   

 

S čím bych měl u repasovaného zboží počítat?

Notebooky mohou mít cizojazyčnou klávesnici, kterou můžete doplnit o české znaky (zejména diakritiku) pomocí přelepek, které si k objednávce přidáte ve volitelném příslušenství.  Pokud je klávesnice česká, je to uvedené v popisku produktu. Produkty mohou mít menší kosmetické vady, to poznáte podle označení „grade“. Vysvětlení, co toto označení znamená, naleznete zde: http://www.device.cz/grading-technicky-stav/

Většina počítačů a notebooků je nabízena k prodeji bez předinstalovaného operačního systému, pouze s COA štítkem. Více informací o COA štítku naleznete v další otázce.

 

Co znamená COA?

COA štítek označuje certifikát pravosti. Pokud v našem e-shopu vidíte u produktu poznámku o COA štítku s uvedeným operačním systémem, znamená to, že se jedná o původní štítek, se kterým byl počítač nebo notebook původně pořízen. Instalaci operačního systému s licencí OEM MAR si můžete přiobjednat ve volitelném příslušenství. U některé techniky je operační systém již nainstalovaný. Více informací naleznete zde:  http://www.device.cz/legalni-software-1/

 

Prodáváte i nové zboží?

Ano, nové zboží můžete najít v příslušenství (např. reproduktory), další kategorií je zboží označené jako „nové – rozbalené“, toto zboží obsahuje originální balení a bylo použito např. jako předváděcí kus. Další kategorii je řada reThink, její součástí jsou nadbytečné a repasované produkty Lenovo vznikající z přebytečných dodávek, zrušených objednávek či předváděcích produktů.   

 

Je na zboží záruka?

Ano, na repasované zboží je záruka 12 měsíců, na nové zboží 24 měsíců.

 

Můžu si zboží vyzvednout osobně?

Ano, zboží si můžete vyzvednout na naši prodejnu v Brně Slatině, popis cesty, jak se k nám dostanete, najdete zde: http://www.device.cz/kontakt/

 

Za jak dlouho od objednání mi zboží dorazí?

Pokud si vyberete doručení zásilky před DPD, balík vám dorazí do 24 hodin od odeslání balíku od nás. Zboží odesíláme nejpozději druhý den od přijetí objednávky v případě platby na dobírku. Při platbě předem zboží odesíláme po připsání platby na náš účet. Přes Českou poštu expedujeme 3x týdně, dodání tedy může trvat o jeden den déle. Všechny informace o dopravě a platbě najdete zde: http://www.device.cz/doprava-a-platba/

 

Můžu si zboží nechat poslat na Slovensko?

Ano, více informací o cenách a způsobech dopravy najdete zde: http://www.device.cz/doprava-a-platba/#slovak

 

Zakoupil jsem počítač/notebook spolu s instalací Windows OEM MAR, můžu počítač spustit a začít hned používat? 

Jakmile počítač zapnete, musíte provést první spuštění systému, které zabere cca 10 minut. Do 30dnů od prvního spuštění musíte systém aktivovat. Pokud máte připojení k internetu, lze toto provést potvrzením volby „Aktivovat systém Windows automaticky“ přímo ze systému Windows. Pokud připojení k internetu nemáte, nebo pokud se automatická aktivace nezdaří (což se občas stává) proveďte aktivaci telefonicky (800 100 074). Více informací o aktivaci Windows, či o případné reinstalaci systému najdete zde.