Průvodce výběrem notebooků

Základní parametry při výběru notebooku:

Procesor je základ celého počítače. U nás se setkáte převážně s procesory značky Intel. Procesory se dělí podle počtu jader a frekvence. Obecně lze říci, že čím má procesor více jader , tím je výkonnější. U frekvence platí totéž.

Pro běžnou kancelářskou práci, brouzdání po internetu nebo prohlížení fotek, Vám bude stačit 2 jádrový procesor (Core Duo, Core 2 Duo).

Operační paměť  pro notebooky se označuje SO-DIMM se dělí na DDR2 a DDR3 (u novějších notebooků).Označují se kapacitou v GB a frekvencí. Čím je vyšší kapacita a frekvence, tím je notebook výkonnější.

Pevný disk slouží k ukládání dat. Jeho velikost je označena v GB. Dnes již neplatí, že čím větší kapacita disku, tím lépe. V době Cloudových úložišť a bezepčnosti dat, je vhodnější vybírat meší kapacitu a úložiště "outsoursovat" externím diskem. Tam se kapacitě dnes už meze nekladou.

Grafická karta je většinou v notebooku integrovaná. Na běžné použití  je dostačující.

Klávesnice je většinou cizojazyčná. Je to dáno tím, že většina zboží pochází z evropského trhu. Doporučujeme koupit CZ přelepky nebo počeštění klávesnice přelepkami našim technikem.

Rozhraní jsou porty, které Vám umožní připojit k notebooku různé příslušenství. Jedná se o USB (pro připojení klávesnice nebo myši), VGA, DVI (pro připojení monitoru), FireWire (pro připojení kamery nebo fotoaparátu) apod. V naší nabídce můžete najít i řadu doplňků pro notebooky jako jsou například port replikátory (nebo také dockovací stanice). Ty rozšiřují počet portů, které můžete využít.

Operační systém  Vám můžeme nainstalovat na Vámi zakoupený notebook. Můžete si vybrat Windows 10 Home nebo Windows 10 Professional. Operační systém bude předinstalován v českém jazyce (nebo ve Vámi zvolené lokalizaci) a na disku bude oddíl pro obnovu systému (po zapnutí notebooku mačkejte F8, dokud se nezobrazí nabídka na opravu počítače. Poté vyberte reinstalace. Reinstalace zabere asi 20 minut. Pozor, smaže veškerá uložená data a nastavení!). Potvrzení legálnosti OS je štítek s produktovým klíčem, který bude požadován při prvním zapnutí notebooku a jeho pravost se ověřuje u Microsoftu a to buď online, nebo telefonicky.

Značky v naší nabídce

Notebooky Lenovo

Jsou skvělou volbou pro firmy. Lenovo je synonymem pro velice odolné a téměř nezničitelné notebooky.  Jsou kvalitně zpracované, mají vyztužený rám uhlíkovými vlákny. Klávesnice je chráněna proti polití odtokovými kanálky, které odvedou tekutinu ven z notebooku. Pevný disk je chráněn při pádu nebo nárazu. Senzory při detekci prudkého pohybu okamžitě zaparkují čtecí hlavy do bezpečné polohy.

To je také důvod, proč je vhodný pro zákazníky, kteří často cestují nebo mají doma neposedné děti.

Notebook Lenovo je ideální parťák pro každého. V našem e-shopu si můžete vybrat z několika variant - Lenovo ThinkPad T61, T400, T410, T420.

 

 

Notebooky Dell

Notebooky Dell Latitude spolu s notebooky IBM, dnes již Lenovo, ThinkPad patří jednoznačně již řadu let mezi legendární manažerské notebooky proslulé svoji fyzickou výdrží.

Notebook Dell E6400 má poměrně moderní vzhled a pevnou konstrukci z hořčíkových slitin. Víko má vhled „kartáčovaného“ hliníku, který je méně náchylný na poškrábání.

Notebook Dell D630 má odolnou konstrukci a častému používání je přizpůsobena i pevnost jednotlivých částí a plastů. Zpravidla hodně namáhanou částí jsou i klouby mezi displejem a samotným tělem, které jsou široké, plastové a díky tomu i dostatečně flexibilní a pevné. Výkonově dostatečný, lehký, pevný a vzhledově velice profesionální.

 

 

Notebooky HP

Jsou vhodné jak pro domácnosti  tak pro firemní uživatele. Vyznačují se dokonalým zpracováním, kvalitními a spolehlivými komponenty. Jsou osazeny výkonnými procesory a disponují dostatečnou pamětí RAM, díky čemuž se Vám bude s notebookem příjemně pracovat.

Věnujte pozornost  informacím ve specifikaci notebooku. Dozvíte se tam jestli má notebook optickou mechaniku, webkameru, čtečky karet, velikost pevného disku apod.

V popisu uvádíme krátké zajímavosti, které by Vás mohly zajímat, nebo odkazy na výrobce.

 

 

 

 

Aktuální nabídku notebooků najdete v sekci Notebooky.