Průvodce výběrem počítačů

Základní parametry při výběru počítače:

Procesor  je základ celého počítače. U nás se setkáte převážně s procesory značky Intel a AMD. Procesory se dělí podle počtu jader a frekvence. Obecně lze říci, že čím má procesor více jader , tím je výkonnější. U frekvence platí totéž.

Pro běžnou kancelářskou práci, brouzdání po internetu nebo prohlížení fotek, Vám bude stačit 2 jádrový procesor.

Operační paměť  pro počítače se označuje DIMM se dělí na DDR2 a DDR3 (u novějších počítačů).Označují se kapacitou v GB a frekvencí. Čím je vyšší kapacita a frekvence, tím je počítač výkonnější.

Pevný disk slouží k ukládání dat. Jeho velikost je označena v GB. Čím větší kapacita, tím více místa pro Vaše data.

Grafické karty prodávané v našich počítačích bývají většinou integrované. Tyto karty jsou primárně určené pro běžné pracovní nasazení jako je procházení internetu, čtení emailů, přehrávání filmů, a pod. Umožňují také možnost hraní jednodušších her. Pro hraní náročnějších her, používání grafických aplikací a pod. je pak nutné počítač rozšířit o samostatnou grafickou kartu. K tomu je u většiny počítačů určen slot PCI Express X16. Tyto grafické karty ve svých vyšších výkonnostních třídách mají požadavek na přídavné napájení. Námi prodávané počítače nejsou na tyto grafické karty v základu připraveny, proto je nutné vybírat grafickou kartu bez tohoto napájení. Je nutné mít také na zřeteli  výkon zdroje daného počítače. Je nutné si předem zjistit rozměrové možnosti počítače.  Počítače velikosti SFF a Desktop musejí mít kartu v provedení Low profile.

Rozhraní jsou porty, které Vám umožní připojit k počítači různé příslušenství. Jedná se o USB (pro připojení  klávesnice nebo myši), VGA, DVI (pro připojení monitoru), COM, LPT apod.

Operační systém  Vám můžeme nainstalovat  na Vámi zakoupený počítač. Můžete si vybrat Windows 10 Home nebo Windows 10 Professional. Operační systém bude předinstalován v českém jazyce a na disku bude oddíl pro obnovu systému v případě potřeby (po zapnutí počítače mačkejte F8, dokud se nezobrazí nabídka na opravu počítače. Poté vyberte reinstalace. Reinstalace zabere asi 20 minut. Pozor, smaže veškerá uložená data a nastavení!) Potvrzení legálnosti OS je štítek s produktovým klíčem, který bude požadován při prvním zapnutí počítače a jeho pravost se ověřuje u Microsoftu a to buď online, nebo telefonicky.

Aktuální nabídku počítačů najdete v sekci Počítače.